Kirjoittaja Aihe: PUSSISEN KEIJON VETERAANIRALLIPALKINNON LUOVUTUS 4.9.  (Luettu 4879 kertaa)

Elokuu 31, 2016, 21:18:35 ip
Luettu 4879 kertaa

Tarja Montonen

  • *
  • Jäsentiedot Poissa
  • Viestejä: 149
Pussisen Keijon (varsin tuttu mies Pohjois-Kymenlaakson kerholla ja rompepäiväbussissa) Veteraanirallin kardaanikiertopalkinnon luovutus asianmukaisin juhlallisuuksin Pyhtäällä Siriuksessa sunnuntaina 4.9. klo 13.00 alkaen. Italialaisten moottoripyörien näyttelyyn pääsee ilmaiseksi, kokoonnutaan ensin sinne ja juodaan sitten kahvit klo 14.00. Sen jälkeen ehtii hyvin vielä omaan tahtiinsa kukin ihmetellä italialaisia.
Ottakaas suuntaa eturenkaalle sen mukaan!

Syyskuu 04, 2016, 17:29:09 ip
Vastaus #1

veli-pekka pakkala

  • *
  • Jäsentiedot Poissa
  • Viestejä: 201
 :)Mukava oli sitkeällä keliä pelkäämättömällä pikku porukalla päristellä Keijoa onnittelemaan.Tuuria oli enempi kuin paljon kelien suhteen.Kuivana selvittiin.Saatiinhan sitä kahvien ja veteraaniralli lahjusten lisäksi ihailla italialaisten pyörä insinöörien tuotoksiakin.Heh.Oli kyllä uutta vastaavaa laitetta.Piristävää oli myös vaihtaa kuulumisia naapurikerholaisten kanssa.Ihan hyvä keikka. T:Kerhosihteeri Koneratsastajat V-P Pakkala

Syyskuu 04, 2016, 20:45:29 ip
Vastaus #2

Viljo Lahma

  • *
  • Jäsentiedot Poissa
  • Viestejä: 750
  • Allegro con moto
Stadin Pärtsärien epävirallisen delegaation edustajana esitän kiitokset tarjoilusta ja yllätyslahjasta. :)  Harmi, ettei ehtinyt enempää tutustumaan paikallaolijoihin.
Italialaispyörät ja traktorit tuli katsottua, olivat hienokuntoisia. Mistähän tuo kokoelma muuten oli tuotu näytille?
-kiitos vielä
"Pidämme kaikki moottoripyöristä jossain määrin"
Bob Dylan: No Direction Home

Syyskuu 05, 2016, 14:03:33 ip
Vastaus #3

Tarja Montonen

  • *
  • Jäsentiedot Poissa
  • Viestejä: 149
Kiitokset vain kaikille "palkintojuhlissa" piipahtaneille!
Siriuksen italialaispyörien ym. kulkuneuvojen kokoelma on peräisin italialaiselta yksityiskeräilijältä, joka ei tahdo itseään julkisuuteen. Näin ainakin näyttelyn avajaisissa taannoin kerrottiin, kun tein aiheesta juttua Huimapyörään.