Kirjoittaja Aihe: Yamaha GTS 1000 -96 -- myös vaihto  (Luettu 1454 kertaa)

Kesäkuu 02, 2023, 18:44:47 ip
Luettu 1454 kertaa

PenttiXS2jammuDanbom

  • *
  • Jäsentiedot Poissa
  • Viestejä: 326
Nyt olisi tarjolla Yamahan erikoismalli ja taikamatto
Pyörä on siisti ja katteet ehjät, renkaat vielä kohtuulliset, ketjut ja rattaat ok. Pyörään on vaihdettu Sellerien satula, parempi jousitus ja korotuspalat ohjaukseen.
Alkuperäiset sivulaukut ja Garmin navi löytyy myös. Ulkonähöhän on se joka kiinnostaa ihmisiä ja aina saa juttukavereita kun sanovat etteivät ole koskaan moista nähneet. Ajoltaan se on kuitenkin todella hyvä ja kylkee vakaasti. Toissa vuonna tein isomman huollon ja vuosi sitten korjasin kytkintyösylinterin, öljyt ja suodatin vaihdettu syksyllä ennen talvisäilöä. Tällä hetkellä jäänyt vähemmälle ajolla kun käytän päivittäiseen ajoon 900 TDM:ää .
Mieli tekee jotain vanhempaa 70-lukuista nakupyörää kuten XS650 ja siksi myyntiin tai vaikkapa retro henkinen uudempi pyörä kuten esimerkiksi trumppa tai W650.Moottori on nelisylinterinen EFI-ruiskulla varustettu ja perus moottori on sama kuin FZ1000 jos olen oikein ymmärtänyt. Myyn mielellään suoralla kaupalla, mutta voi myös tarjota vaihdossa jotain tuollaista 70-lukuista klassikkoa, joko halvempaa tai vähän kalliimpaa sekä kevyempää kuin tämä 280 kiloinen pyörä.


Löytyy Vihdistä ja hintapyyntö 3200,00


Kuvat löytyy nettimoton ilmoituksesta ja lisää tietoa saa pentti.danbom@gmail.com
https://www.nettimoto.com/yamaha/gts/2955842
« Viimeksi muokattu: Kesäkuu 02, 2023, 18:47:04 ip kirjoittanut PenttiXS2jammuDanbom »

Heinäkuu 25, 2023, 16:52:47 ip
Vastaus #1

PenttiXS2jammuDanbom

  • *
  • Jäsentiedot Poissa
  • Viestejä: 326
Kokeillaas löytyiskö täältä kellään mielenkiintoa klassikkoon. Myynnissä vain ainoastaan siksi että haluan hommata jytäjammun enkä pysty ostamaan tohon varastoon kolmatta pyörää myymättä jotain pois eli jos sulla on jytäri jonka haluaisit vaihtaa niin tähän onnistuu ja maksan tarvittaessa myös väliin.
Itse pyörä on hyvässä kunnossa ja olen huoltanut sitä säännöllisesti, nyt juuri kaksi viikkoa sitten vaihdatin uudet Michelin Pilot Road GP2 renkaat siihen. Ketjut ja rattaat on kunnossa.
Katteet on ehjät ja siistit.
Pyörään on vaihdettu Sellerien satula, parempi Willbers jousitus ja korotuspalat ohjaukseen, alkuperäiset sivulaukut. Hinta 3000,00 tai vaihdokin mukaan. Löytyy Vihdistä ja kuvia löytyy nettimoton ilmoituksesta: https://www.nettimoto.com/yamaha/gts/2980523
« Viimeksi muokattu: Heinäkuu 25, 2023, 16:54:32 ip kirjoittanut PenttiXS2jammuDanbom »