Veteraanimoottoripyöräklubi ry

Veteraanimoottoripyöräklubi on Suomen suurin vanhoihin moottoripyöriin keskit­tynyt yhdistys. Se on tarkoitettu kaikille, jotka tuntevat kiinnostusta vanhempiin mootto­ripyöriin ja haluavat ylläpitää tätä hienoa harrastusta voimissaan. Klubissamme haluamme ylläpitää ja kehittää perinteistä motoristihenkeä.
Klubi perustettiin 1975 Tampereella ja toimialueeksi merkittiin koko maa. Yhdistyksen rekisteröinnin yhteydessä kotipaikaksi merkittiin Helsinki. Jäsenmäärä vuoden 2022 alussa on noin 6600 henkilöä.

 

Veteraanimoottoripyöräklubin hallinto

Internet-sivujen hallinnointiin liittyvissä asioissa voitte lähettää sähköpostia osoitteeseen vmpk(ät)vmpk.fi

Jäsenrekisteri, jäsentunnukset, jäsenmaksuliikenne, jäsenpostitus- ja jäsenkorttiasiat:

Tampereen Laserma Oy
Kuoppamäentie 3, 33800 Tampere. Puh: 03 225 1900

Email: vmpkjasen(ät)vmpk.fi

 

Johtokunnan yhteystiedot

Puheenjohtaja
Matti Herlevi
Myrttitie 29
00720, HELSINKI
040-5563757
hm.herlevi@kolumbus.fi

Varapuheenjohtaja
Jorma Vitie
Villirannante 3
16200 Artjärvi
0400 586 391
jorma.vitie@vmpk.fi

Sihteeri
Hannu Kaskela
Kotitie 3
13800 Katinala
0400 684306
hasse@kaskela.fi


Virva Kaario
Myllytie 1
41520 Hankasalmi
virva.kaario@gmail.com


Kari Silvennoinen
Horsmankatu 4
57220 Savonlinna
044 2406557
karisilvennoinen55@gmail.com


Ahonkivi, Arto
Kissalinja 52
28560 PORI
044 297 9885
arto.ahonkivi@gmail.com


Seppo Lehtimäki
Norotie 11 B
00750 Helsinki
0400 537451
seppo.lehtimaki@pp.inet.fi


Pakkala, Veli-Pekka
Napantie 4 D
45610 KORIA
0452638500
velungi@luukku.com


Markku Huovinen
Häyrynlahdentie 43 C
83100 Liperi
044 5459390
markku.huovinen@gmail.com

 

Toimihenkilöt

Rahastonhoitaja, talous
Virva Kaario
Myllytie 1
41520 Hankasalmi
virva.kaario@gmail.com

Aluekerhosihteeri
Pakkala, Veli-Pekka
Napantie 4 D
45610 KORIA
0452638500
velungi@luukku.com

Webmaster, jäsenrekisteri, perinnekeruu
Timo Eronen
Kulhontie 126
80260 Joensuu
050 331 6610
vmpk@vmpk.fi

Huimapyörän toimitus
Päätoimittaja
Timo Eronen
Kulhontie 126
80260 Joensuu
050 331 6610
toimitus@vmpk.fi

Museoajoneuvosihteeri
Marko Kuisma
Bremerintie 15
13500 Hämeenlinna
marko.kuisma78@gmail.com
0458921199

Toiminnantarkastaja
Olli Salonen
Ratinanranta 10 A 16
33100 Tampere
040 512 2818
olli.salonen@elisanet.fi

Varatoiminnantarkastaja
Kalervo Jussila
Leveemäki 8
13430 Hämeenlinna
03-616 2064
050 357 7600
kalervo.jussila@luukku.com

Tilintarkastaja
Revisum Oy

Kirjastonhoitaja / Japsikirjat
Kyselyt suoraan alla olevaan s-postiin, kiitos.
kirjasto@japsistarat.fi

Kirjastonhoitaja / Muut kirjat / Jawakirjasto
Jaakko Aaltonen
Tyllijoentie 235
66420 Ruto (Laihia/Vaasa)
040 521 9997
jaakko.aaltonen@pk-toimintapalvelut.fi

Edunvalvontaprojektit
Simo Nieminen
Kiiskintie 3
13600 Hämeenlinna
050 581 7138
simo.i.nieminen2@gmail.com

Edunvalvontaprojektit
Jorma Vitie
Villirannante 3
16200 Artjärvi
0400 586 391
jorma.vitie@vmpk.fi

Viron yhteyshenkilö
Jouni Väisänen
+372 5249602
+358 400 776911
jomi@windowslive.com

Englanninkielisten alueiden yhteyshenkilö
FIVA yhteyshenkilö

Pohjoismaat yhteyshenkilö
Janina Fröberg
Västankvarnintie 64
10230 Inkoo as.
050 537 2852
janina.froberg@gmail.com

Saksankielisten alueiden yhteyshenkilö
Reinhard Mohr
Riippuliitäjäntie 11
17320 Asiakkala
040 836 7845
mohr.reinhard11@gmail. com

Ansiomerkkitoimikunnan jäsenet
Kari Silvennoinen pj
kari.silvennoinen55@gmail.com
044 240 6557

Liisa Lokka-Tukiainen
liisa.lokka-tukiainen@luukku.com

Veikko Virtanen
veikko.virtanen@phnet.fi

Mopoasiantuntija
Kalevi Heikkinen
Saanakatu 14
15840 Lahti
050 301 0600
kalentalli@phnet.fi