Veteraanimoottoripyöräklubi ry

Veteraanimoottoripyöräklubi on Suomen suurin vanhoihin moottoripyöriin keskit­tynyt yhdistys. Se on tarkoitettu kaikille, jotka tuntevat kiinnostusta vanhempiin mootto­ripyöriin ja haluavat ylläpitää tätä hienoa harrastusta voimissaan. Klubissamme haluamme ylläpitää ja kehittää perinteistä motoristihenkeä.
Klubi perustettiin 1975 Tampereella ja toimialueeksi merkittiin koko maa. Yhdistyksen rekisteröinnin yhteydessä kotipaikaksi merkittiin Helsinki. Jäsenmäärä vuoden 2021 alussa on noin 6500 henkilöä.

 

Veteraanimoottoripyöräklubin hallinto

Internet-sivujen hallinnointiin liittyvissä asioissa voitte lähettää sähköpostia osoitteeseen vmpk@vmpk.fi

Jäsenrekisteri, jäsentunnukset, jäsenmaksuliikenne, jäsenpostitus- ja jäsenkorttiasiat:

Tampereen Laserma Oy
Kuoppamäentie 3, 33800 Tampere. Puh: 03 225 1900

Email: vmpkjasen@vmpk.fi

 

Johtokunnan yhteystiedot

Puheenjohtaja
Matti Herlevi
Myrttitie 29
00720, HELSINKI
040-5563757
hm.herlevi(at)kolumbus.fi

Varapuheenjohtaja
Jorma Vitie
Villirannante 3
16200 Artjärvi
0400 586 391
jorma.vitie@vmpk.fi

Sihteeri
Risto Nurmi
Kraaselintie 20 B
90580 Oulu
044 364 7426
nurmi.risto@gmail.com


Ilkka Eronen
Salomäentie 25A
21860 Auvainen
0400 648 141
ilkka.eronen@gmail.com


Virva Kaario
Tukireitti 3
37130 NOKIA
virva.kaario@gmail.com


Mikko Kentta
Kuhankeittäjänkatu 2
15700 LAHTI
044 594 8533
mikkokentta@muoto2.fi


Kari Lapinaho
Tavintie 4
01800 KLAUKKALA
0400 401 416
kari.lapinaho@kolumbus.fi


Seppo Lehtimäki
Norotie 11 B
00750 Helsinki
0400 537451
seppo.lehtimaki@pp.inet.fi


Hannu Kaskela
Kotitie 3
13800 Katinala
+358400684306
hasse@kaskela.fi

 

Toimihenkilöt

Rahastonhoitaja, talous
Kari Lapinaho
Tavintie 4
01800 KLAUKKALA
0400 401 416
kari.lapinaho@kolumbus.fi

Aluekerhosihteeri
Hannu Kaskela
kotitie 3
13800 katinala
+358400684306
hasse@kaskela.fi

Webmaster, jäsenrekisteri, perinnekeruu
Timo Eronen
Kulhontie 126
80260 Joensuu
050 331 6610
vmpk@vmpk.fi

Huimapyörän toimitus
Päätoimittaja
Timo Eronen
Kulhontie 126
80260 Joensuu
050 331 6610
toimitus@vmpk.fi

Museoajoneuvosihteeri
Aarno Torikka
Rautialantie 186
37470 Vesilahti
040 507 6135
aarno.torikka@kolumbus.fi

Toiminnantarkastaja
Olli Salonen
Ratinanranta 10 A 16
33100 Tampere
040 512 2818
olli.salonen@elisanet.fi

Varatoiminnantarkastaja
Kalervo Jussila
Leveemäki 8
13430 Hämeenlinna
03-616 2064
050 357 7600
kalervo.jussila@luukku.com

Tilintarkastaja
Revisum Oy

Kirjastonhoitaja / Japsikirjat
Kyselyt suoraan alla olevaan s-postiin, kiitos.
kirjasto@japsistarat.fi

Kirjastonhoitaja / Muut kirjat / Jawakirjasto
Jaakko Aaltonen
Tyllijoentie 235
66420 Ruto (Laihia/Vaasa)
040 521 9997
jaakko.aaltonen@pk-toimintapalvelut.fi

Edunvalvontaprojektit
Simo Nieminen
Kiiskintie 3
13600 Hämeenlinna
050 581 7138
simo.i.nieminen@gmail.com

Edunvalvontaprojektit
Jorma Vitie
Villirannante 3
16200 Artjärvi
0400 586 391
jorma.vitie@vmpk.fi

Viron yhteyshenkilö
Jouni Väisänen
+372 5249602
+358 400 776911
jomi@windowslive.com

Englanninkielisten alueiden yhteyshenkilö
Risto Nurmi
Kraaselintie 20 B
90580 Oulu
044 364 7426
nurmi.risto@gmail.com

Pohjoismaat yhteyshenkilö
Janina Fröberg
Västankvarnintie 64
10230 Inkoo as.
050 537 2852
janina.froberg@gmail.com

Saksankielisten alueiden yhteyshenkilö
Reinhard Mohr
Riippuliitäjäntie 11
17320 Asiakkala
03 766 6573
mohr.reinhard11@gmail. com

Ansiomerkkitoimikunnan jäsenet
Kari Silvennoinen pj
kari.silvennoinen55@gmail.com
044 240 6557

Liisa Lokka-Tukiainen
liisa.lokka-tukiainen@luukku.com

Veikko Virtanen
veikko.virtanen@phnet.fi

Mopoasiantuntija
Kalevi Heikkinen
Saanakatu 14
15840 Lahti
050 301 0600
kalentalli@phnet.fi