Veteraanimoottoripyöräklubi ry

Veteraanimoottoripyöräklubi on tarkoitettu yhdyssiteeksi niille, jotka tuntevat kiinnostusta edistää vanhojen ja historiallisesti arvokkaiden moottoripyörien entistämistä ja säilyttämistä sekä ylläpitää ja edistää perinteistä motoristiveljeyden henkeä niin klubin omassa kuin sen ulospäinkin suuntautuvassa toiminnassa.

Klubi perustettiin 1975 Tampereella ja toimialueeksi merkittiin koko maa. Yhdistyksen rekisteröinnin yhteydessä kotipaikaksi merkittiin Helsinki. Jäsenmäärä vuoden 2018 alussa on n.7000 henkilöä.

 

Veteraanimoottoripyöräklubin hallinto

Internet-sivujen hallinnointiin liittyvissä asioissa voitte lähettää sähköpostia osoitteeseen vmpk@vmpk.fi

Jäsenrekisteri, jäsentunnukset, jäsenmaksuliikenne, jäsenpostitus- ja jäsenkorttiasiat:

Tampereen Laserma Oy
Kuoppamäentie 3, 33800 Tampere. Puh: 03 225 1900

Email: vmpkjasen@vmpk.fi

 

Johtokunnan yhteystiedot

Puheenjohtaja
Arto Koponen
Lapinkatu 4
57200 SAVONLINNA
044 974 9360
artokoponen2@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Jorma Vitie
Villirannante 3
16200 ARTJÄRVI
0400 586 391
jorma.vitie@vmpk.fi

Sihteeri
Risto Nurmi
Kraaselintie 20 B
90580 OULU
044 364 7426
nurmi.risto@gmail.com


Ilkka Eronen
Salomäentie 25A
21860 Auvainen
0400 648 141
ilkka.eronen@gmail.com


Eero Knaapi
Vaahersalontie 216
58450 Punkaharju
044  2454 305
eero.knaapi@gmail.com


Lauri Lankinen
Katajarinne 35
01810 LUHTAJOKI
0400 761 808
lare.lankinen@gmail.com


Pasi Mäkiranta
Rälssikatu 10
37120 NOKIA
0400 376 124
royal.enfield@pp.inet.fi


Reijo Paju
Yläniityntie 6
02760 Espoo
040 584 9716
reijo.paju@luukku.com

 

Toimihenkilöt

Rahastonhoitaja, talous
Eero Knaapi
Vaahersalontie 216
58450 PUNKAHARJU
044 2454305
eero.knaapi@gmail.com

Aluekerhosihteeri
Ilkka Eronen
Salomäentie 25A
21860 Auvainen
0400 648 141
ilkka.eronen@gmail.com

Webmaster, jäsenrekisteri, perinnekeruu
Timo Eronen
Kulhontie 126
80260 JOENSUU
050 331 6610
vmpk@vmpk.fi

Huimapyörän toimitus
Päätoimittaja
Timo Eronen
Kulhontie 126
80260 JOENSUU
050 331 6610
toimitus@vmpk.fi

Museoajoneuvosihteeri
Aarno Torikka
Rautialantie 186
37470 VESILAHTI
040 507 6135
aarno.torikka@kolumbus.fi

Toiminnantarkastaja
Olli Salonen
Ratinanranta 10 A 16
33100 TAMPERE
040 512 2818
olli.salonen@jj-asennus.fi

Varatoiminnantarkastaja
Kalervo Jussila
Leveemäki 8
13430 HÄMEENLINNA
03-616 2064
050 357 7600
kalervo.jussila@luukku.com

Tilintarkastaja
KPMG Oy Ab
TAMPERE

Kirjastonhoitaja / Japsikirjat
Kyselyt suoraan alla olevaan s-postiin, kiitos.
kirjasto@japsistarat.fi

Kirjastonhoitaja / Muut kirjat / Jawakirjasto
Jaakko Aaltonen
Tyllijoentie 235
66420 RUTO (Laihia/Vaasa)
040 521 9997
jaakko.aaltonen@pk-toimintapalvelut.fi

Edunvalvontaprojektit
Simo Nieminen
Kiiskintie 3
13600 HÄMEENLINNA
050 581 7138
simo.i.nieminen@gmail.com

Edunvalvontaprojektit
Jorma Vitie
0400 586 391
jorma.vitie@vmpk.fi

Viron yhteyshenkilö
Avo Kompus
Ujula 4B
Kose, 75101
Harju maakond, EESTI
+372 505 0598
elekter.kose@mail.ee

Brittein saaret yhteyshenkilö
Yhteyshenkilö haussa.

Pohjoismaat yhteyshenkilö
Janina Fröberg
Västankvarnintie 64
10230 INKOO as.
050 537 2852
janina.froberg@gmail.com

Saksankielisten alueiden yhteyshenkilö
Reinhard Mohr
Riippuliitäjäntie 11
17320 ASIKKALA
03 766 6573
mohr.reinhard11@gmail. com

Ansiomerkkitoimikunnan jäsenet
Kari Silvennoinen pj
kari.silvennoinen55@gmail.com
044 240 6557

Liisa Lokka-Tukiainen
liisa.lokka-tukiainen@luukku.com

Veikko Virtanen
veikko.virtanen@phnet.fi

Mopoasiantuntija
Kalevi Heikkinen
Saanakatu 14
15840 LAHTI
050 301 0600
kalentalli@phnet.fi